Instytut Automatyki
Politechniki Łódzkiej
Łódź, 22-24 listopada 2023
kosene @ info.p.lodz.pl


Po Konferencji   SENE 2003

W dniach 19 - 21 listopada 2003 r. w Łodzi odbyła się VI Krajowa Konferencja Naukowa nt.: "Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym", SENE 2003.

Organizatorem konferencji był Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej we współpracy z Oddziałem Łódzkim Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej oraz z Sekcją Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego Komitetu Elektrotechniki PAN.

Otwarcia konferencji dokonał Jego Magnificencja Rektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. Jan Krysiński. Po wystąpieniach Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki prof. dr hab. Andrzeja Materki i Dyrektora Instytutu Automatyki prof. dr hab. Krzysztofa Kuźmińskiego referat plenarny wygłosił prof. dr hab. Antoni Dmowski z Politechniki Warszawskiej na temat: "Współpraca źródeł odnawialnych z ogniwami paliwowymi - rola urządzeń energoelektronicznych". Ożywiona dyskusja zakończyła się pokazem pracującej małej "elektrowni" na paliwo wodorowe. W konferencji wzięło udział ponad 130 uczestników ze wszystkich ośrodków naukowych w kraju zajmujących się energoelektroniką i napędem elektrycznym. Komitet Naukowy Konferencji SENE zakwalifikował do wygłoszenia i opublikowania 106 artykułów i komunikatów. Prezentacje ich i dyskusje odbywały się równolegle w trzech salach.

Tradycyjnym akcentem konferencji było wręczenie młodym pracownikom naukowym nagród za najlepsze referaty. Nagrody te ufundował Oddział Łódzki PTETiS-u.

Nagrodę pierwszego stopnia otrzymał:

  1. Krzysztof Jaszczak

    z Politechniki Wrocławskiej, z Instytutu Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych, za pracę pt. "Adaptacyjne sterowanie rozmyte prędkością silnika prądu stałego"

Nagrodę drugiego stopnia otrzymał:

  1. Marek Korzeniewski

    z Politechniki Białostockiej, z Wydziału Elektrycznego, za pracę pt. "Analiza rozruchu układu napędowego sterowanego metodą DTC i DTC-d".

Nagrodę trzeciego stopnia otrzymali:

  1. Adam Kuźma

    z Politechniki Białostockiej, z Wydziału Elektrycznego, za pracę pt. "Współpraca akumulatorowego zasobnika energii elektrycznej z filtrem aktywnym".

  2. Marcin Jarnut

    z Uniwersytetu Zielonogórskiego, z Instytutu Inżynierii Elektrycznej, za pracę pt. "Układ kompensacji równoległej ze źródłem napięciowym - porównanie wybranych wyników badań".


Strona zaktualizowana: 3.04.2022